Povídání o Konstantinu Bieblovi a o překladu jeho textů do indonéštiny

S Nikolou se znám 10 let, od našeho prvního setkání v Jakartě na zahajovacím ceremoniálnu Darmasiswy. Máme společnou vášeň, Indonésii. Zatímco ona si krok za krokem vybudovala svůj web www.nikolascestuje.cz, což je studnice informací o Indonésii, a YouTube kanál pod přezdívkou Nona Ceko (Česká slečna), já jsem se pídila po stopách Biebla na Jávě. A o tom a o překladu Biebla do indonéštiny je tento rozhovor.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Povídání o Darmasiswě

Po covidové pauze otevírá Indonésie v roce 2023 znovu brány stipendiu Darmasiswa. Při té příležitosti natočila Kristýna Schönová podcast, kde jsem byla jednou ze tří hostek. Moc ráda jsem sdílela svou zkušenost. Po návratu z Indonésie jsem dělala mnoho různých promítacích akcí. Takhle s odstupem 9 let a z úplně nového pohledu se mi vzpomínalo na Indonésii „za mlada“ moc dobře. Tady to je: Travel podcast Souvenir o Darmasiswě.

Povídání o batiku 

V dubnu 2021 pozvalo Velvyslanectví Indonésie mě a Lindu Kaplanovou do podcastu, abychom povídaly o jednom z nejviditelnějších symbolů Indonésie a o tom, co nás k němu přivedlo. Díky tomu jsem si vzpomněla, jak podivně na mě batik působil během první cesty do Indonésie v roce 2008. Ale vše důležité v životě se vyvíjí správným směrem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozhovory o Bieblovi a o batiku pro časopis Veleslavín 39

V roce 2017 jsem vyprávěla o Konstantinu Bieblovi a cestách v jeho šlépějích na Jávě a o batiku. Tehdy jsem neměla tušení, co si pro mě život ještě nachystal. Myslela jsem si, že jsem expertka na všechno 🙂 

Prohlédnout květnové číslo online (rozhovor je na konci)

Prohlédnout červnové číslo časopisu online (rozhovor je na posledních dvou stranách)